- Новости

Альтернативні законопроекти по Дія City створюють корупційні ризики – Олександр Борняков

Альтернативні до Дія City проєкти законів консервують нинішні умови співпраці між роботодавцем та працівником, ігноруючи питання відповідальності та соціального захисту в галузі. Про це повідомляє заступник міністра цифрової трансформації Олександр Борняков.

На думку Борнякова, суттєвим недоліком поданих законопроектів є відсутність сучасних міжнародних норм корпоративного права, зокрема елементів англійського права та механізмів захисту інтелектуальних прав.

— Альтернативні законопроекти містять детальний опис наявної моделі роботи з ФОП. Ці норми поширюються на резидентів спеціального правового режиму у сфері ІТ та інші ІТ-компанії за межами Дія City.

Відсутність або зведення до кількох абзаців концепцій GIG, що робить її практичне застосування неможливим.

Нагадаю, що розроблена нами концепція GIG-контрактів зберігає податкове навантаження, аналогічне навантаженню на ФОПів, надає працівникам соціальні гарантії, дозволяє іноземним фахівцям отримувати посвідку на тимчасове проживання та створює передумови до залучення інвестицій, — зазначив заступник міністра.

На думку Олександра Борнякова, під час запуску Дія City важливо досягнути балансу інтересів держави та бізнесу. Натомість запропонований законопроект №4303-1 створює надто високі ризики зловживань владними повноваженнями при розв’язанні питання про набуття чи втрату статусу резидента.

Водночас законопроект №4303-2 створює підстави для того, що загальний строк втрати резидентства буде радикально збільшений, що дискредитує функціональність нового запропонованого режиму, запевняє Борняков.

— Хочу ще раз сказати, що ми працюємо у постійному діалозі з індустрією і зараз залишаємося відкритими до обговорення та пошуку спільних знаменників, хоча домовленості вже порушувалися певними гравцями.

Також додам, що є ціла низка положень, які ми готові прийняти та інтегрувати у доопрацьований законопроект №4303, адже ми точно налаштовані на створення таких умов, за яких Україна вийде на новий рівень розвитку економічного зростання, — підкреслив Олександр Борняков.

Раніше у Верховній Раді були зареєстровані законопроекти №4303 Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні та №4305 Про внесення змін до кримінального законодавства щодо особливого порядку проведення службового розслідування кримінального правопорушення з метою забезпечення належних умов для розвитку цифрової економіки.

Розроблені проектним офісом Дія City законопроекти покликані запустити спеціальний правовий режим Дія City для розвитку вітчизняного ринку IT, а також виключити можливість силового тиску на галузь.

Зеленський вніс до Ради законопроект про підтримку підприємців під час карантину

Законопроект про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період карантину зареєстровано у Верховній Раді.

Закон пропонує скасувати стягнення орендної плати за договорами оренди державного і комунального майна у період дії карантину або обмежувальних заходів для бізнесу, діяльність якого була заборонена у зазначений період.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-27 10:47:11

Смотрите также:  Інавгурація Байдена: Трамп оголосив у Вашингтоні режим надзвичайної ситуації

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *