- Новости

Азербайджан вимагатиме від Вірменії відшкодування за руйнування у Нагірному Карабаху

Влада Азербайджану вимагатиме від Вірменії відшкодування збитків, завданих вірменською стороною у районах Нагорного Карабаху.

Про це заявив президент Ільхам Алієв.

 – Це центр міста Джебраїл. Все зруйновано, жодної цілої будівлі не залишили, тільки військову частину відбудували. Іншу інфраструктуру, разом із житловими будинками, школами, громадськими будівлями, все буквально зруйнували. Вони за все відповідатимуть у міжнародних судах, – наголосив президент Азербайджану.

Окрім того, він повідомив, що до країни прибудуть міжнародні організації та експерти, які будуть прораховувати завдані збитки Вірменією за останні 30 років.

Також Алієв зазначив, що Азербайджан домагатиметься у Вірменії відшкодування за руйнування, влаштовані вірменським населенням, що йде з Кельбаджарського району.

За його словами, там вірменській війська винищили школи, будівлі та, навіть, дерева.

Відповідно до тристоронньої заяви РФ, Азербайджану та Вірменії від 9 листопада, Кельбаджарський район повинен бути переданий під контроль азербайджанській стороні до 15 листопада, потім термін передачі району був продовжений до 25 листопада.

Після ухвалення такого рішення у соцмережах з’явилися повідомлення про те, що місцеві жителі, які вирішили покинути район, який переходить під контроль Азербайджану, спалюють свої будинки.

Угода про перемир’я у Нагірному Карабаху

12 листопада прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що угода про перемир’я у Нагірному Карабаху була підписана через те, що у разі відмови його 20-тисячна армія опинилася б в оточенні.

Генштаб доповідав йому про необхідність якнайшвидшого припинення бойових дій, а в Карабаху – про загрозу втрати Степанакерта.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-17 10:48:36

Смотрите также:  Останній лідер опозиції виїхав з Білорусі

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *