- Новости

Чи брати онлайн-кредити перед локдауном і чи діятиме відтермінування штрафів

Дати повторного локдауну змінюються практично щотижня. Українцям обіцяли тотальний карантин у жовтні, одразу після виборів. Потім дати змістилися на листопад, а після цього – на грудень. В останньому місяці року числа “плавали” в районі новорічних свят. Зрештою, в уряді вирішили ввести обмеження одразу після Різдва – 8 січня. Українці активно обговорюють ситуацію в інтернеті і роблять ставки, коли рішення про дати знову зміниться.

Радує тільки одне – на тлі карантинних перипетій деякі речі залишаються незмінними. З початком суворого весняного карантину особливі пільги отримали ті, хто користується споживчими кредитами. Відповідно до закону, підписаного президентом в березні, позичальник звільнений від нарахування будь-яких видів пені або штрафу на період дії карантину та 30 днів після його закінчення.

Деякі клієнти банків і мікрофінансових організацій не зовсім правильно трактували мету закону і послаблень. Штрафи і пеню справді заборонено нараховувати, однак нарахування відсотків ніхто не скасовував. Якщо затримувати кредит з думками, що платити все одно не доведеться, сума в кінці може неприємно здивувати. Ба більше, проблемний кредит можуть навіть передати колекторам.

Початкова мета закону – захистити платоспроможність українців і убезпечити їх від штрафів, які іноді перевищують тіло кредиту. Несплата відсотків після закінчення терміну кредитного договору загрожує тим же, однак це більш пролонгований процес. Відстрочка в оплаті штрафів і пені діятиме до офіційного закінчення карантину, що станеться ще нескоро. Але це не означає, що з погашенням заборгованості варто затягувати.

Також варто пам’ятати, що за недотримання умов кредитного договору погіршується кредитна історія позичальника. Будь-яка українська фінансова компанія зобов’язана передавати дані про кредитний рейтинг у бюро кредитних історій.

Відмовлятися від онлайн-кредитів – не найкраща ідея. Кредитування необхідно, коли клієнту потрібні були гроші до зарплати, на лікування, оплату навчання або у зв’язку з непередбаченими обставинами. Водночас варто пам’ятати, що брати кредит слід тільки тоді, коли розумієте, що зможете його без проблем закрити. Тоді це принесе тільки користь.

Смотрите также:  За три дні у Ніжині + 51 хворий на COVID-19

На що може розраховувати споживач під час отримання мікрокредиту:

  • договір кредитування, який містить вичерпну інформацію про кредит: повну відсоткову ставку, приблизну вартість кредиту, графік платежів, наявність можливих додаткових послуг;
  • за умови порушення зобов’язань за договором з боку клієнта, якщо загальний розмір кредиту не перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати, процентна ставка і порядок її нарахування не можуть бути відкориговані в негативну для позичальника сторону;
  • без згоди клієнта на обробку особистої інформації укладання договору неможливе.

Нові обмеження для МФО:

  • якщо процентна ставка на рівні 0% або 0,01% діє протягом короткого пільгового періоду, зазначати її заборонено;
  • за кожного згадування процентної ставки необхідно зазначати, що вона нараховується щодня;
  • на сайті компанії має бути опубліковано річну процентну ставку;
  • усі витрати, зокрема можливі комісії за переказ коштів, погашення послуги або можливі стягнення банку, мають бути зазначені на сайті;
  • МФО зобов’язані дотримуватися Кодексу професійної етики, в якому прописано перелік обмежень і правил контакту з позичальником. Наприклад, графік дзвінків, відправлення повідомлень і особистих візитів суворо регулюється.

ФОТО:  Pexels

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *