- Новости

Чи вакцинувалися б від коронавірусу: зізнання чернігівців

Чи вакцинувалися б від коронавірусу: зізнання чернігівців

У світі вже розпочалася масова вакцинація від COVID-19. Серед перших щеплення отримують медпрацівники та люди похилого віку.

Між тим, для жителів України вакцинація наразі недоступна. Водночас зі щепленнями пов’язані й різноманітні страхи та міфи, особливо щодо можливих ризиків і побічних ефектів цих вакцин, адже їх розробляли та сертифіковували у рекордно стислі строки.

Тож журналіст ЧЕline вирішив розпитати чернігівців, чи вакцинувалися б вони, якби була така можливість.

Чи вакцинувалися б від коронавірусу: зізнання чернігівцівСєргєй Карась

Безумовно, вакцинувався б вакциною BioNTech та Pfizer (якою, наприклад, вакцинуються у Великій Британії), й агітував би вакцинуватися всю родину, якби ця вакцина була в наявності та була безкоштовною для населення. Проте, на жаль, це ані мені, ані іншим українцям не загрожує, а купити її, навіть якщо вона надійде в продаж, я, скоріш за все, не зможу через власну фінансову неспроможність і високу вартість самої вакцини. Що стосується китайської вакцини CoronaVac, яку планує закупити уряд, чи російської «Спутник V» – ними не вакцинувався б. Адже обидві не пройшли третього етапу досліджень. Китайська вакцина, згідно з дослідами, проведеними в Бразилії, ефективна лише на 50% (а от побічні явища достеменно невідомі), про російську інформації ще менше й довіри вона – через низький рівень російської медицини та те, що Україна та Росія перебувають у стані війни, – безумовно, не викликає.

Чи вакцинувалися б від коронавірусу: зізнання чернігівцівМихайло Жирохов

Ситуація з вакцинуванням, як на мене, дуже непроста з погляду пересічної людини. І це пов’язане насамперед із якістю вакцини, яку може запропонувати держава. Можливо, це загальна недовіра до держави та нинішньої влади. Наприклад, я не маю довіри до якості китайської вакцини, що нині закуповується державою. А так ідея вакцинації дуже вчасна, та й іншого способу побороти пандемію немає – особливо, якщо згадати, що саме так були переможені пандемії сотні років тому.

Смотрите также:  Гороскоп на 6 вересня: стійте на своєму

Чи вакцинувалися б від коронавірусу: зізнання чернігівцівДіана Мкртчян

Щодо вакцини моя думка негативна, оскільки вакцина зовсім нова, не пройшло достатньо часу для дослідження її наслідків для здоров’я людини. Вважаю, що ризиків значно більше, ніж користі. Тому – ні.

Чи вакцинувалися б від коронавірусу: зізнання чернігівцівСергій Горобець

Так, я вакцинувався б. Хвороба дуже підступна й непроста. Все людство вживає небачених превентивних заходів, та й навряд чи комусь подобається локдаун або інші обмеження. Відтак, вакцинування – це мій внесок у боротьбу з ковідом, та й елементарна турбота про власне здоров’я.

Чи вакцинувалися б від коронавірусу: зізнання чернігівцівМарія Домашенко

Я не вакцинувалася б, бо не вірю в їхню ефективність.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Читайте останні новини України та світу на каналі  в Telegram

14.01.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *