- Новости

Членом НАТО Україна стане раніше, ніж членом ЄС – Кулеба

Україна стане членом Північноатлантичного Альянсу раніше, ніж вступить до Європейського Союзу. Таку думку озвучив очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Водночас Кулеба підкреслив, що спрогнозувати, коли саме це станеться, він не може.

– Я жодних дат не буду називати. Але за логікою історичного процесу я можу доволі впевнено припустити, що членом НАТО Україна стане раніше, ніж членом ЄС.

За словами міністра закордонних справ, стратегії України без членства в НАТО не може бути, адже це передбачено Конституцією.

Кулеба підкреслив, що за останні роки Україна дуже зміцнилася, зокрема й армія. На його думку, було впроваджено достатньо реформ для нового етапу євроатлантичної інтеграції.

Очільник МЗС додав, що у НАТО за 13 років досі не досягли згоди щодо України, і це дуже сумно. Хоча консенсус на політичному рівні був підтверджений на останньому саміті Альянсу.

Саміт НАТО пройшов у червні, під час нього члени Альянсу підтвердили рішення щодо прийому України, але назвали умову. Північноатлантичний Альянс порадив  Україні більше зосередитися на реформах щодо корупції та децентралізації.

Також у НАТО наголосили на реформах у сфері безпеки, зокрема на змінах у СБУ.

Смотрите также:  Мокрий сніг і заморозки до -5: погода на вихідні в Україні (КАРТА)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *