- Новости

ДФС показала схему виведення грошей з комунальних підприємств Києва

Державна фіскальна служба України проінформувала про стан досудових розслідувань у кримінальних провадженнях, розпочатих за фактами умисного ухилення від сплати податків, у яких фігурують комунальні підприємства міста Києва.

Як повідомила прес-служба ДФС, податкова міліція виявила нові факти та почала встановлювати схеми, які використовувалися суб’єктами господарської діяльності для виведення бюджетних коштів.

За результатами аналізу вилученої під час обшуків документації в офісах КК Київавтодор та підрядних організаціях стосовно проведених робіт із капітального ремонту одного зі шляхопроводів встановлено, що з 2019 до 2021 року було проведено шість тендерів, переможцем яких ставала одна і та ж компанія, яка вже фігурує в іншому кримінальному провадженні. Загальна вартість виграних тендерів становить майже 1 млрд грн. Діяльність цього підприємства буде детально досліджуватися.

У кримінальному провадженні, де фігурує КП Київміськсвітло – триває судово-почеркознавча експертиза та судово-товарознавча експертиза щодо вартості товарів, які використовувались під час капітального ремонту мереж зовнішнього освітлення у м. Києві.

Правоохоронці отримали податкову інформацію стосовно компанії, яка фігурує в досудовому розслідуванні щодо діяльності КП Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд м. Києва при КМДА.

Встановлено, що за один зі звітних періодів декларування ПДВ здійснено неправомірне визначення платником сум податкових зобов’язань під час продажу товарів/послуг на загальну суму ПДВ близько 9 млн грн за рахунок контрагентів-покупців. Слідством готується підозра службовим особам підрядних організацій за фактами ухилення від сплати податків на суму близько 9 млн грн.

У кримінальному проваджені стосовно проведених робіт КП Київавтошляхміст, згідно з отриманими документами, встановлено нові факти ймовірного розкрадання коштів на виконанні робіт з ремонту мостів на суму понад 33 млн грн.

За результатами обшуків в Департаменті земельних ресурсів КМДА було вилучено вісім кадастрових справ щодо земельних ділянок, які розташовані у Києві. Загальна площа цих ділянок становить 18 га. Аналіз вилучених документів свідчить про порушення законодавства у сфері сплати орендної плати за землю.

Смотрите также:  Боевики семь раз обстреляли позиции ВСУ – один военный ранен

Місцеперебування особи у розшуку за підозрою у несплаті до місцевого бюджету орендної плати за користування комунальним майном у сумі майже 20 млн грн встановлено. Сьогодні щодо неї суд обирає запобіжний захід. У найкоротший термін обвинувальний акт відносно цієї особи буде спрямовано до суду. Але це – не закінчення розслідування вказаного епізоду. Тривають слідчі дії щодо встановлення можливої причетності до злочину осіб Департаменту земельних ресурсів КМДА.

Також тривають судова будівельна та комп’ютерна експертизи документів, вилучених в ході обшуків в КП Київпастранс. За результатами експертизи встановлено факти невиконання робіт з ремонту трамвайної колії, але кошти за ці роботи були списані. Орієнтовні збитки становлять 5 млн грн.

У кримінальному провадженні, де фігурує КО Київзеленбуд – тривають судово-будівельна та судова будівельно-технічна експертизи. При проведені робіт у Куренівському парку попередньо встановлено документальне завищення обсягу робіт. Виникає запитання до тих службових осіб комунальних підприємств, які приймали результати цих робіт і не бачили явних порушень.

В одному із кримінальних проваджень встановлено, що підприємство одночасно надавало “послуги будівельної техніки” та “автотранспортні послуги” різним СГД (з зазначенням марки та д.н.з. транспортних засобів). Таким чином встановлено неможливість використання одночасно однієї будівельної техніки декількома підприємствами.

Підсумовуючи вищезазначене, можна дійти висновку, що використання схем із виведення коштів або ухилення від сплати податків мало систематичний характер.

У багатьох кримінальних провадженнях встановлюються адреси реєстрації компаній та проводяться обшуки в офісах підрядних організацій, допитуються їхні керівники та службові особи. За багатьма адресами реєстрації місцезнаходження товариств не встановлено, що свідчить про їхню фіктивність.

Встановлено чисельні факти отримання працівниками підприємств заробітної плати готівкою. В багатьох випадках отримано підтвердження того, що роботи або послуги не здійснювалися.

Смотрите также:  Що символізує калита та як її приготувати

Одне із підприємств-підрядників вже планує відшкодувати завдані збитки у сумі близько 5 млн грн у ході досудового розслідування.

У всіх кримінальних провадженнях відпрацьовується версія можливої причетності посадових осіб КМДА та службових осіб комунальних підприємств. Суми попередньо встановлених під час слідства збитків, завданих міському бюджету столиці та державі, сягають понад 207 млн грн.

Фото: ДФС

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *