- Новости

Картопляні продажі: скільки на Чернігівщині заробляють на бульбі

Картопляні продажі: скільки на Чернігівщині заробляють на бульбі

Підбиваємо підсумки картопляного сезону. Селяни вже встигли і відсвяткувати «бульбові обжинки», і реалізували товар із землі або ж обміняти його на щось корисне. Селами ще з кінця літа активно курсують, бібікаючи, великовантажні авто, що збирають урожаї селян Чернігівщини.

ЧЕline вирішив поцікавитись у жителів сільської місцевості, як же вони розпорядилися вирощеним картопляним врожаєм.

Олексій Іванович, житель села Велика Загорівка Борзнянського району:

«Вирощував цьогоріч 30 соток картоплі. Врожай був дуже хороший. Залишаю картоплю собі, родині, дрібну – худобі. «Зайву» велику картоплю всю продаю з осені. Чого її туди-сюди в сховище – зі сховища тягати. Цього року продав десь 4,2 тонни по 5 гривень. Вторгував приблизно 20 тисяч гривень. Для мене особливо цього року це вигідно, адже маю свої трактор, сажалку, копалку тощо. А тим, хто не має, а все наймає – не знаю, чи буде прибуток».

Микола Миколайович, житель села Садове Менського району:

«Вирощую десь гектар картоплі. Цього року дуже поганий врожай. Дощі наше село оминали. Зібрав десь 15 тонн із гектара, тоді як за нормальних умов врожай має бути 30-40 тонн, а є ті, хто вирощує і під 100 тонн. Картоплю ще не здавав, але планую це зробити з осені. Чого до весни тягнути? Погниє чи щось інше. Це невигідно. Здаватиму, мабуть, по 5 гривень за кілограм, або й того менше, бо якість нашої картоплі «не дуже», адже тут чорнозем і вона на виході брудна, не дуже гарна».

Олексій Селівестрович, житель села Брусилів Чернігівського району:

«Урожай цього року нормальний. Але вирощую лише 8 соток. Розходиться по трьох сім’ях вся картопля, тому продавати чи міняти нема чого. Дрібна картопля іде на корм по господарству».

Василь Миколайович, житель села Олбин Козелецького району:

Смотрите также:  В Днепре ходит специально украшенный новогодний трамвай

«Саджаю 30 соток картоплі. Крім того, що самі їмо, ще даю двом донькам. Багато продаю. Вже продав десь півтори тонни. Молода «йшла» по 15 гривень за кілограм, середніх і пізніх сортів – по 10 гривень. Возив продавати в смт Десна. Скільки заробив – не рахував. Так, з’їздив на вихідні, заробив, витратив. По селу зараз їздять, купують десь по 6-7 гривень за кіло».

Володимир Васильович, житель села Дрімайлівка Куликівського району:

«Вирощую десь 20 соток. Майже все розходиться по родині. Що залишається, іде свиням. Продав, може, пів тонни по 8 гривень. Така ціна була раніше, зараз вже дешевше купують – десь по 5 гривень. Дещо поміняв, переважно це кавуни, макарони, олія тощо».

Отак розвивається картопляний бізнес на Чернігівщині. Проте, за словами селян, він потихеньку «гасне». Людей в селі дедалі менше, здебільшого пенсіонери, які вже не в змозі вирішувати аграрні справи у великих об’ємах.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

06.10.2020
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *