- Новости

Місцеві бюджети не використали 5 млрд освітньої субвенції


Місцеві бюджети не використали 5 млрд освітньої субвенції

На рахунках місцевих бюджетів утворилось 5,3 млрд залишків невикористаної освітньої субвенції

Станом на 01 січня 2021 року на рахунках місцевих бюджетів утворилось 5,3 млрд грн невикористаних залишків освітньої субвенції.

Про це, з посиланням на інформацією Державної казначейської служби, повідомив заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев.

За словами чиновника, ця субвенція спрямовується з державного бюджету місцевим бюджетам на заробітну плату педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

Залишки утворились у 24 обласних бюджетах, 401 районному бюджеті, 100 бюджетах міст обласного значення та 776 бюджетах ОТГ.

Водночас у 209 громадах залишки коштів освітньої субвенції відсутні.

«Залишки освітньої субвенції ‒ це той ресурс, який має бути спрямований органами місцевого самоврядування на підвищення якості освіти та забезпечення належного доступу до неї. Наразі не може не турбувати те, що, наприклад, за інформацією Українського центру оцінювання якості освіти, у 2020 році 38% випускників склали ЗНО з української мови на початковому та середньому рівнях. Ситуація щодо вивчення інших предметів теж потребує вивчення та прийняття засновниками шкіл раціональних управлінських рішень», ‒ зауважив заступник міністра фінансів.

Освіта.ua
27.01.2021

Смотрите также:  У Чернігові відзначили День фізичної культури і спорту

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *