- Новости

На Чернігівщині виявили останки ще двох бійців часів Другої світової війни

Представники Союзу пошукових загонів України виявили на Чернігівщині останки бійців часів Другої світової війни. На знахідку натрапили у сосновому лісі у Сновську. Про це повідомляють на сторінці організації у Facebook.

Бійців виявили з різницею у декілька днів.

«Боєць розграбований, видно що був фільтр протигазу, на кістках руки чітко проглядаються зелені плями – лежало щось з латуні. З усіх багатств – 4 ґудзики, пряжечки, фрагмент хімічного олівця та стріляні гільзи з осколками. Серед перевернутих останків – куля від маузера, що швидше за все і вбила воїна. Плюс один безіменний …» – пишуть про першу знахідку.

На другого натрапили в тому ж молодняку, що і на попереднього. Картина та сама – розграбований, причому двічі: перший раз до посадки лісу, другий –  близько 5 років тому. З останків відсутні кістки однієї руки, ноги нижче коліна, половина таза, половина черепа, ключиця і лопатка.

«Мабуть, частина кісток була розкидана навколо розкопу, коли наші хлопці засипали яму, у хвойній підстилці знайшлася позеленіла кістка руки. Боєць лежав у невеличкій траншеї на 5-7 стрілецьких осередків, на дні і в стінці осколки, а серед останків знайдено чотири кулі 9 мм парабелум і свинцевий фрагмент деформованої гострої кулі. Ймовірно, німці добивали або контролили.

Ґудзики від форми і натільної білизни, пряжки від ременів, язичок поясного ременя, шматок шланга протигаза, фрагмент підсумка, монета 10 коп. Але найголовніше – вдалося знайти ЛОЗ. Бланк в дуже поганому стані, пішов грибок, був або погано закритий, або деформований мародерами. Сподіваємося на диво і талант експертів», – пишуть пошуковці.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

06.06.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Смотрите также:  Первые две смерти от коронавирус зафиксировали в Германии

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *