- Новости

Найважче попереду: Степанов про другу хвилю Covid-19

Ситуація з поширення коронавірусу в світі швидко перетворюється зі складної на катастрофічну.

Легко пройти другу хвилю неможливо, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час виступу біля трибуни Верховної Ради 3 листопада.

За його словам, Україна не має таку систему охорони здоров’я, як, наприклад, в Австрії, однак влада багато чого зробила від початку епідемії.

– За останні сім місяців владі вдалося створити лабораторні центри фактично з нуля, перепрофілювати лікарів, збільшити кількість ліжко-місць у чотири рази. Ми виходимо на планове збільшення тестувань методом ПЛР до 50 тис. на добу. Наша наступна мета – 75 тис. ПЛР-тестувань щодня, – сказав він.

Про ліжко-місця

Нині в Україні є майже 52 тис. ліжко-місць, з яких більше 18 тис. обладнані подачею кисню. Влада працює над створення додаткових ліжко-місць, однак коронавірус поширюється швидше, додав Степанов.

– Але у всього є межа. Коли заповненість ліжко-місць сягне 100%, нам доведеться застосовувати активацію протоколів медичного сортування з пріоритетом надання допомоги хворим із більшими шансами на виживання. Це буде катастрофа, – сказав Степанов і наголосив, що найскладніше ще попереду.

Читайте: Мобільні госпіталі для хворих на Covid-19 у Києві: де розмістять і на скільки ліжок

Статистика коронавірусу в Україні

В Україні станом на ранок 3 листопада на коронавірус захворіли ще 8 899 людей. Від початку пандемії вже відомо про 411 093 інфікованих.

Від ускладнень, викликаних коронавірусом, померло 7 532 людини, за добу кількість летальних випадків збільшилася ще на 157 хворих.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-11-03 11:14:51

Смотрите также:  Вспышка коронавирус в Сумах: на карантин закрыли роддом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *