- Новости

Проект компанії Метінвест зайняв перше місце у конкурсі ООН щодо партнерства

Проект групи Метінвест зі створення системи навчання для муніципалітетів посів перше місце в конкурсі Глобального договору ООН Партнерство заради сталого розвитку-2020 у категорії Економічний розвиток.

Який проект приніс перемогу Метінвесту

Метінвест створив систему навчання для муніципалітетів, яка називається Програма МРА (Master of Public Administration). Цей проект – частина корпоративної соціальної відповідальності групи. Мета програми – допомогти різним містам України підготувати нове покоління міських управлінців, які зможуть ефективно керувати міським бюджетом, залучати інвестиції, реалізовувати проекти для розвитку місцевих громад і підвищення якості життя містян.

Сучасне навчання і перспективи побудувати кар’єру в рідних містах дозволять знизити відтік кваліфікованих фахівців і прогресивної молоді. До того ж на державному рівні здобути таку освіту в Україні неможливо. Система постала з декількох короткострокових проектів навчання міських управлінців.

Зокрема Школу лідерів територіального розвитку пройшли 73 керівники вищої та середньої ланки Маріупольської міської ради та комунальних підприємств міста. Після навчання учасники захистили 19 проектів перед мером міста, а три з них вже реалізовано.

Програма МРА стартувала у вересні 2019 року. Набір студентів проводиться щороку. Сьогодні навчання проходять 58 керівників муніципалітетів із Маріуполя, Запоріжжя, Кривого Рогу, Авдіївки, Покровська і Мелітополя. Перший потік навчається в Донецькому державному університеті управління, а другий – у Львівському регіональному університеті при президентові України. Після навчання студенти отримають дипломи державного зразка цих вишів.

Серед партнерів Метінвесту в цьому проекті – Маріупольська міська рада, громадські фонди розвитку Маріуполя, Кривого Рогу та Запоріжжя, Агенція США з міжнародного розвитку (USAID) та Українська академія лідерства.

Після навчання і стажування в Україні та за кордоном студенти розробляють проекти з покращення якості послуг і підвищення якості життя місцевих жителів і презентують їх мерам міст. Завдяки підтримці USAID студенти зможуть пройти курс із “зеленої” економіки і сталого розвитку в Нідерландах.

Смотрите также:  ЄС виділив €500 млн на вакцини проти коронавірусу для бідних країн

Студентам ще потрібно захистити проекти у червні 2021 року. Проте вже після першого року навчання 20% керівників отримали підвищення. Проекти стосуються різних сфер міського розвитку: “зеленої” економіки, освіти для студентів, медичної допомоги онкохворим, реновації промзон, спрощення доступу до адмінпослуг. Реалізації цих проектів чекають їхні замовники, а це два млн жителів із п’яти міст України.

Глобальний договір ООН помістив програму MРА до Топ-20 найкращих українських ініціатив. Народне голосування за найкращу ініціативу стартує 8 грудня на медіа-платформі MC.Today.

Що треба знати про конкурс

Кампанія Partnership for Sustainability Award заснована в 2018 році мережею Глобального договору ООН в Україні. Її завдання – просувати цілі сталого розвитку та сприяти партнерству між бізнесом, бізнес-асоціаціями, урядом, громадянським суспільством та академічними установами.

Заявки на конкурс можуть подавати як приватні компанії, так і некомерційні організації або місцева влада, які реалізували соціальний проект разом з іншими зацікавленими сторонами.

У конкурсі представлено п’ять категорій: Суспільство, Планета, Мир, Економічний розвиток і Подолання COVID-19. Цього року на конкурс надійшло понад 100 заявок. Крім українських компаній за перемогу боролися учасники з Білорусі, Македонії, Польщі та Туреччини.

Проекти оцінювало міжнародне журі із представників мережі ГД ООН у Кенії, Канаді, ОАЕ, Швейцарії та Ліхтенштейні, а також компанії S&P Dow Jones Indices, що відома своїми індексами Dow Jones і S&P 500 у сфері ESG (Environment, Social, Governance – екологічне, соціальне і корпоративне управління).

Перемога в конкурсі означає, що керівництво та співробітники компанії дотримуються цілей сталого розвитку і проводять соціальні кампанії, що змінюють світ на краще вже сьогодні.

Що ще робить Метінвест для сталого розвитку

Цього року найбільшій у світі ініціативі корпоративної соціальної відповідальності – Глобальному договору ООН виповнюється 20 років. Рівно половину з них Метінвест є учасником договору.

Смотрите также:  “Газпром” выплатил Украине 3 миллиарда долларов по решению Стокгольма

Документ містить 17 глобальних цілей, серед яких боротьба з голодом, змінами клімату, епідемічними захворюваннями, гендерна рівність, здоровий спосіб життя і доступ до освіти. Глобальний договір об’єднує понад 9,2 тис. учасників зі 166 країн світу.

Приєднання до Глобального договору ООН означає добровільне дотримання принципів договору в роботі Метінвесту. 10 принципів договору здобули загальне визнання у сфері прав людини, трудових відносин, охорони довкілля та протидії корупції. Компанія щороку інформує світову спільноту про результати, досягнуті за цими напрямами.

З 2010 року Метінвест випускає соціальні звіти, що відповідають міжнародним стандартам нефінансової звітності GRI (Global Reporting Initiative) і найкращим світовим практикам прозорості.

Цього року компанія провела комплексну оцінку ефективності своєї діяльності у сфері ESG за сприяння агенції Sustainalytics, провідного незалежного постачальника досліджень, рейтингів і даних у цій галузі.

Метінвест отримав високу оцінку за якість управління людським капіталом, охорону праці та промислову безпеку, а також взаємодію з місцевими громадами. У рейтингу ESG Метінвест посів 9-е місце серед 140 світових металургійних компаній.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2020-12-01 18:58:44

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *