- Новости

Прокуратура вимагає у лісгоспу на Чернігівщині забезпечити збереження ботанічного заказника

Прокуратура вимагає у лісгоспу на Чернігівщині забезпечити збереження ботанічного заказника

Новгород-Сіверська окружна прокуратура звернулася з позовом до суду до ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання забезпечити організацію проведення робіт із винесення меж ботанічного заказника місцевого значення «Косий клин» та закріплення їх в натурі (на місцевості).

Подання прокуратурою даної позовної заяви обумовлено необхідністю відновлення та захисту порушених інтересів держави, які полягають у неухильному дотриманні режиму охорони та використання об’єкта природно-заповідного фонду.

Рішенням виконавчого комітету Чернігівської обласної ради народних депутатів № 529 від 04.12.1978 «Про реєстрацію додатково виявлених лісопарків та пам’яток природи місцевого значення» з метою збереження дикоростучих лікарських рослин урочище «Косий клин», площею 183 га., затверджено державним заказником місцевого значення.

Департаментом екології та природних ресурсів Чернігівської обласної державної адміністрації з метою охорони та дотримання встановленого режиму ботанічний заказник  місцевого значення «Косий клин» передано під охорону ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство», про що складено охоронне зобов’язання від 20.06.2017, відповідно до якого ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство» взяло під охорону даний заповідний об’єкт та дало зобов’язання забезпечувати охорону та збереження території (об’єкта), що перебуває у його користуванні (власності).

Водночас встановлено, що з моменту утворення вказаного об’єкта природно-заповідного фонду, у порушення вимог Земельного кодексу України, Законів України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про землеустрій» його межі в натурі не встановлено, що фактично унеможливлює його належне збереження. Для захисту інтересів держави та, реагуючи на відповідні порушення, прокурором скеровано позов до суду.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

18.07.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Смотрите также:  Латвия восстанавливает работу Агентства инвестиций в Украине: что это означает

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *