- Новости

Сертифікація вчителів дає змогу знайти «агентів змін», – Держслужба


Сертифікація вчителів дає змогу знайти «агентів змін», – Держслужба

У Держслужбі наголошують, що в Україні триває реформа, яка змінює старі недієві підходи

Сертифікація вчителів надає змогу знайти «агентів змін», які вміють і знають, як втілювати кращі педагогічні практики в життя.

Про це заявили в Державній службі якості освіти з нагоди проведення Дня Європи в Україні.

Зокрема, у Держслужбі наголошують, що в Україні триває реформа Нової української школи, яка докорінно змінює старі недієві підходи.

«Мета сучасної школи — виховати інноватора, який приймає зважені рішення та аргументує свою позицію, поважає людську гідність і права людини», – йдеться у повідомленні.

Також у службі зазначають, що нова система освіти надає вчителю більше свободи для вибору форматів навчання та творчого підходу до занять.

«Звісно, є затверджені освітні програми, та вчитель може адаптувати їх до потреб учнів. Академічна свобода педагога є запорукою демократичної освіти, і це — євроінтеграція. Разом з цим, сертифікація вчителів, яку проводить Державна служба якості освіти, дає змогу знайти «агентів змін», які вміють і знають, як втілювати кращі педагогічні практики в життя для успіху країни і людини», – підкреслили в Службі якості освіти.

Окрім цього у Держслужбі нагадали, що в 2019 році державну атестацію шкіл змінив інституційний аудит — новий, європейський, підхід до оцінювання діяльності закладу освіти.

«Якщо атестація зосереджувалася на перевірці паперових звітів та пошуку помилок у роботі, то тепер завдання незалежних експертів — надати рекомендації для вдосконалення освітнього та управлінського процесів, визначити можливості розвитку якісної школи. Школа має бути комфортним місцем для спілкування педагогів, батьків та учнів», – повідомили в Державній службі якості освіти.

Освіта.ua
16.05.2021

Смотрите также:  Facebook-страница Бориса Патона с комплиментами новогоднему обращению Зеленского оказалась фейковою

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *