- Новости

Швидкі тести, вакцинація та локдаун: новини про коронавірус у світі 4 січня

Коронавірус продовжує поширюватися світом – станом на 4 січня виявили понад 85 млн хворих. Лідерами за кількістю хворих залишаються Сполучені Штати, Індія, Бразилія та Росія.

Факти ICTV підготували найважливіші новини світу та України про коронавірус 4 січня.

Коронавірус в Україні

4 січня в Україні підтвердили 4 158 нових випадків коронавірусу, зокрема захворіло 170 дітей і 163 медичних працівники. Загалом за період пандемії зареєстровано 1 078 251 інфікувань.

Від ускладнень Covid-19 померло 73 людини, загалом зафіксовано 18 927 летальних випадків. За добу вилікуватися вдалося 4 693 пацієнтам, повністю подолали хворобу 733 558 українців.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, в Україні для лікування хворих на коронавірус відведено 66 тис. ліжок.

Заповненість лікарень такими пацієнтами помітно знизилась, оскільки практично 35 тис. ліжок, оснащених киснем, залишаються вільними.

Тести та вакцина проти коронавірусу

Турецькі вчені створили прилад, який на основі передових оптичних технологій діагностує інфікування коронавірусом за 10 секунд.

Для визначення зараження Covid-19 використовують зразок слизової оболонки ротової порожнини. Якщо вірус виявлений, тоді прилад змінює колір.

Щоб прискорити вакцинацію від коронавірусу, у США розглядають можливість вводити частині населення тільки половину дози препарату виробництва компанії Moderna.

4 січня 2021 року Велика Британії розпочинає масову вакцинацію від коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca. Вакцина буде введена пацієнтам у невеликій кількості лікарень в Сполученому королівстві.

Спершу вакцину отримають два лікарняні фонди в Лондоні, по одному на півдні і півночі Англії, в Мідлендсі та Оксфорді.

Локдаун у Шотландії

Поширення коронавірусу у Шотландії вийшло за рамки контролю влади, тому з 5 січня у країні почне діяти повний локдаун.

Поки що вирішено, що локдаун триватиме до кінця січня, однак не виключено продовження кризових заходів аж до весни 2021 року.

Детальніше про локдаун у Шотландії, читайте на сайті Факти ICTV.

Смотрите также:  Между раем и адом: как демократы поставили Трампа в неудобную позицию

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *