- Новости

Спільні військові навчання Білорусі та РФ Захід-2021 становлять потенційну загрозу для України – Хомчак

Проведення запланованих на вересень спільних стратегічних навчань Збройних сил Росії та Білорусі Захід-2021 становить потенційну загрозу для України.

Про це під час засідання Військового комітету НАТО повідомив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак.

– Українське військове керівництво не виключає можливості того, що для посилення політичного та військового тиску на Україну, Росія також може використати територію та інфраструктуру інших держав, – зазначив він.

Водночас голова Військового комітету НАТО Стюарт Піч додав, що Росія продовжує свою модель агресивних дій з дестабілізації ситуації, на що вказує посилення її присутності на українському кордоні.

Крім того, за його словами, Росія намагається ввести обмеження в Чорному морі, разом з обмеженням доступу до Азовського моря через Керченську протоку.

Війська РФ на кордоні

Руслан Хомчак також закликав країни НАТО спільно з Україною сформувати системний і консолідований підхід щодо нейтралізації російських викликів і загроз на тлі ситуації, яка склалася на українському напрямку.

Він нагадав, що біля українського кордону залишаються близько 80 тис. військових РФ. Крім того, в Азово-Чорноморському регіоні все ще залишаються російські кораблі й катери.

Джерело: Генштаб ЗСУ

Смотрите также:  В Израиле без права на остановку ездит автобус с зараженными коронавирусом корейцами

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *