- Новости

У лютому ціна на газ може зменшитися на 44% за допомогою формули “хаб мінус”, – Вітренко

Після впровадження формули постачальники зможуть конкурувати, пропонуючи меншу націнку до цієї ціни

Виконуючий обов’язки міністра енергетики України Юрій Вітренко повідомив, що Міністерство енергетики запропонувало розглянути варіант, коли з 1 лютого ціна  на газ буде обмежена для “вразливих” споживачів – на рівні “хаб мінус” з додаванням визначеною граничної націнки постачальників, причому ціна буде зафіксована на рік. Про це Вітренко повідомив у Facebook.

“За нашими розрахунками мова йде про рівень ціни 5 356 грн, тобто на 44% менше ніж середньозважена ціна у січні. Для розуміння, якщо нічого не робити, то потрібно очікувати, що ціна у лютому збільшиться ще приблизно на 15%”, – зазначив Вітренко.

Відтак планується, що система працюватиме наступним чином: Укргазвидобування буде продавати постачальникам “вразливим” споживачам газ за ціною “хаб мінус”. Ціна буде переглядатися раз в рік на підставі котирувань на біржі у листопаді. Для видобуваючої компанії навіть краще мати фіксовану ціну на рік, ніж кожен місяць переживати, що потрібно переглядати плани буріння через зміну ринкової коньюнктури.

Таким чином постачальники зможуть конкурувати, пропонуючи меншу націнку до цієї ціни. Споживачі зможуть так само вільно обирати собі постачальника, при цьому, якщо вони не є “вразливими” споживачами, то вони зможуть обирати і контракти не з фіксованою на рік ціною, а будь-які інші контракти. Наразі ця пропозиція знаходиться на стадії обговорення.

Варто зазначити, за словами Вітренка, сьогодні основними постачальниками населенню (побутовим споживачам) є регіональні газопостачальні компанії, так звані облгаззбути. Їхня ціна за тисячу кубометрів у січні – від 6 990 до 10 800 грн. Середньозважена – 9 618 грн. У газопостачальної компанії Нафтогазу ціна 7 220 грн. Тобто у облгаззбутів в середньому ціна на 33% вища. Але при цьому їхня частка “ринку” – 89%.

Нагадаємо, з 1 січня 2021 року “Нафтогаз” підвищить ціну на газ для населення на 14,06%, або на 89 копійок. У компанії зазначили, що зміни цін на газ у січні обумовлені, в першу чергу, сезонним фактором та збільшенням оптової ціни на блакитне паливо. Також 11 січня повідомлялося, що Кабінет Міністрів за дорученням президента розробив шляхи вирішення питання зростання тарифів на газ для населення.  Уряді має два підходи, які дозволять істотно знизити тарифи. Також відповідні відомства сформували механізм, який дозволить знизити вартість транспортування газу. НКРЕКП терміново розпочинає ретельну перевірку всіх газопостачальників, які на сьогодні мають найвищі тарифи на цю послугу.

Смотрите также:  Все для себя: как ведут себя мужчины 8 марта – Дизель шоу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *