- Новости

У початковій школі зможуть створювати з’єднані класи


У початковій школі зможуть створювати з’єднані класи

Клас-комплект може об’єднувати учнів різних років, у т. ч. осіб з особливими потребами

З’єднані класи (класи-комплекти) початкової школи відтепер можуть створюватись у будь-якій початковій школі, а не лише у філії опорного закладу.

Відповідне положення про з’єднаний клас приведено Міністерством освіти і науки у відповідність до закону «Про повну загальну середню освіту».

Клас-комплект може об’єднувати учнів різних років навчання (класів), у тому числі осіб з особливими освітніми потребами, які здобувають початкову освіту відповідно до освітньої програми, яка враховує особливості організації навчання таких учнів.

Класи-комплекти можуть бути створені у зв’язку з демографічною ситуацією, коли один або декілька класів у початковій школі не можуть бути створені (навіть з мінімальною наповнюваністю 5 учнів).

При цьому гранична наповнюваність класів-комплектів становить не менше 5 та не більше 12 осіб.

Освітній процес у таких класах може організовуватися одним або кількома вчителями, у тому числі вчителями-предметниками. Навчальні заняття в класах-комплектах за можливості проводяться з одного предмета, з інтегрованим змістом навчального матеріалу.

Водночас утворення з’єднаних класів не є обов’язковим. Рішення про це ухвалює школа.

У Міністерстві освіти і науки зазначають, що в Україні в 2020/21 навчальному році було створено 1 458 класів-комплектів, із них у сільській місцевості – 1 014.

Під час створення таких класів обов’язково мають враховуватися освітні потреби учнів, у тому числі особливі освітні потреби, і можливість школи забезпечити освітній процес для учнів різних років навчання на належному рівні.

Освіта.ua
01.07.2021

Смотрите также:  Україна може відновити постачання води в Крим за однієї умови – Кравчук

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *