- Новости

В. Бєлий: профільна освіта старшокласників

Автор: Володимир Бєлий, ексзаступник директора з НВР, фізико-технічний ліцей м. Херсона.

Профільна освіта старшокласників: замість історії творення – історія «ляпів» від міністрів освіти:

  • по-перше, десятиліття поспіль МОН, особливо за часів Сергія Квіта, «жувало» поняття «12-річна школа», замість чіткого бачення специфіки побудови профільної освіти старшокласників як окремого від 9-річки і незалежного від неї сегменту системи загальної середньої освіти;
  • по-друге, а нині, з моменту пришестя Сергія Шкарлета, у рамках тієї ж першої «жуйки» зазвучала словесна еквілібристика довкола можливості вибору предметів: «…обов’язковим предметом у профільній школі буде українська мова та література. Інші предмети школярі зможуть обирати самостійно».

Це ж яким «геніальним» стратегом і тактиком треба бути, що спромогтися до такого, на що навіть найбагатші країни світу не змогли?! Більше того – і не збираються те робити.

Замість побудови в Україні адекватної природним потребам та здатностям старшокласників та стратегічним цілям держави мережі закладів, кожен клас яких буде профільно орієнтованим за своїм змістом загальної середньої (!) освіти і виключно лише для учнів старшої ланки системи загальної середньої освіти?!

А як зі вступом: за конкурсним відбором, що буде адекватним до навчальних програм таких закладів чи через «широко відкриті двері», бо ж кількість місць у наших школах, побудованих ще за радянських часів, давно перевищує кількість дітей шкільного віку?

І це знову буде у звичайній школі, тобто там, де пануватиме практика «вільного вибору» без вибору, бо вчителям потрібні «години», як те досі з вибором дисциплін навіть у наших університетах, бо ж викладачам потрібні «ставки»?

Оригінал

Смотрите также:  У Чернігові навколо скейт-парку зводять огорожу. ФОТО

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *