- Новости

Ю. Гришина: новий поштовх для старшої школи 

Автор: Юлія Гришина, народний депутат України від політичної партії «Слуга народу», голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.

Ми розробили законопроєкт про мережу старшої школи – пропоную вам ознайомитися з ним. Над цим проєктом ми працювали разом з МОН. Ми зберегли можливості для продовження реформи і розбудови мережі, а також створили нові механізми.

Основні тези документу:

1. Ми розширюємо поняття «безпечний освітній простір» на всі ланки освіти. Дошкільнята, студенти і школярі – усі мають навчатися у безпечному середовищі. Також врегульовуємо питання освіти дітей, які тривалий час перебувають на лікуванні.

2. За новим законопроектом, громада матиме право створювати і утримувати  ліцеї на базі опорних шкіл. Головне – бути спроможним це зробити і дотримуватись вимог законодавства.

3. Прибираємо норму про «50 тисяч». Будь-яка громада, яка буде здатна заснувати і утримувати ліцей, при цьому надаючи якісні освітні послуги – буде мати таку можливість.

4. Формалізуємо випадки, в яких громада може утримувати заклади трьох рівнів середньої освіти із забезпеченням якісного вибору профілів для дітей.

5. Відтерміновуємо зміни, які мали відбутися до 2022–2024 років до 2027 року. Це не стане загрозою для реформи, але зробить перехід не таким болісним.

6. Всі доручення до ЦОВВ та до місцевої влади чітко сформульовані із вказанням чітких термінів.

7. І останнє – але дуже важливе! Ми надаємо доручення Кабміну закласти окремі кошти для регіонів саме для створення та формування мережі старшої школи.

Сподіваюсь, що наш законопроект остаточно зніме напругу.

ПРОЄКТ ЗАКОНУ

Смотрите также:  России грозит распад, – Aktuality

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *