- Новости

«Зірки спорту Приудайського краю»: тренер з Прилуччини презентував унікальний двотомник

«Зірки спорту Приудайського краю»: тренер з Прилуччини презентував унікальний двотомник

«Зірки спорту Приудайського краю». Книгу під такою назвою презентували сьогодні, 15 липня, у  великому читальному залі Чернігівської бібліотеки  імені Короленка. Її автором став заслужений тренер України з легкої атлетики Михайло Марченко. Книга складається з двох томів. Вона присвячена спортсменам, колегам та вихованцям автора.

«Які проходили спортивне виховання на Прилуччині. Чим цікава ця книга? Вона у двох томах. У першому розповідається про історію Прилуччини. Далі розповідається про історію олімпійського руху в Україні, на Чернігівщині, зокрема на Прилуччині, як розвивався спорт», – Надія Заваліна, бібліотекарка Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.

У другому томі книги наведені історії та біографічні дані самих спортсменів. Михайло Марченко каже, що спочатку планував писати тільки про них. В процесі створення книги виникла необхідність написати історію Приудайского краю.

«Книга починається з історії Приудайського краю, починаючи з далеких часів і закінчуючи передреволюційними часами. Я пишу що таке Приудайський край, що це за річка Удай, що знаменного, які особистості», – Михайло Марченко, автор книги, заслужений тренер України з легкої атлетики, заслужений працівник фізичної культури та спорту України.

Михайло Степанович каже, що саме знання своєї історії важливе для розвитку спорту в Україні.

«Чого ж нам не вистачає для досягнення високих результатів, залучення до спорту? Існує така думка, що не вистачає нам то грошей, то бази в нас слабі. Я за 50 років роботи бачив різні бази і рівні забезпечення грошима. Маючи чотирьох членів збірної України, я виходив із ситуації і це було не головне. На мою думку головна причина – це незнання історії», – Михайло Марченко, автор книги, заслужений тренер України з легкої атлетики, заслужений працівник фізичної культури та спорту України.

Смотрите также:  В Киеве 7 пунктов тестирования были не готовы к ЗНО

До написання книги він залучив чимало людей, які все життя присвятили спорту. Зокрема Ольгу Завгродню. Михайло Марченко став її першим тренером.

«Він завжди в мене вірив. Якщо не
Михайло Степанович, в мене б не було тих досягнень. Було дуже багато моментів. Коли я просто хотіла закінчити спорт. Я бігала 400, 800 м за збірну команду України, виграла Всесвітню універсіаду з бігу на 800 м у 2011 році, також у 2007 році виграла Всесвітню універсіаду в естафетному бігу 4 по 400 м. Завдяки спорту я побачила світ, закінчила вищий навчальний заклад за кордоном, зараз працюю в організації важливій для спорту. Хоч я і закінчила свою кар’єру спортивну, але я її продовжую, але вже в іншій ролі»,
–  Ольга Завгородня, Майстер спорту України міжнародного класу, член збірної команди України з легкої атлетики.

У книзі можна побачити інформацію про Олімпійські ігри, у яких брали участь спортсмени з Приудайщини. Автор також пояснює суть різних видів спорту, зокрема популярного раніше  на Прилуччині крокету та інших. На написання книги він витратив 5 років, вона містить 600 сторінок та майже тисячу світлин. Ознайомитися з виданням можна у бібліотеках міста та області.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

15.07.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *