- Новости

Зустріч Зеленського з Путіним не має сенсу без обговорення питання Криму — Никифоров

Зустріч президента України Володимира Зеленського із російським лідером Володимиром Путіним не має сенсу без обговорення питання тимчасово окупованих територій, зокрема Криму.

Про це повідомив прес-секретар українського лідера Сергій Никифоров.

Він нагадав про позицію Кремля: що там начебто й готові зустрітися, проте категорично проти обговорення питання Криму.

– Ви ж чули позицію російського президента: що вони готові зустрічатися, але питання Криму на порядок денний цієї зустрічі виносити не готові. А навіщо тоді зустрічатися? Зустрічатися, щоб обговорити що? Яка тема зараз у відносинах Росії та України важливіша за окупацію РФ окремих українських територій? – зазначив Никифоров.

Він запевнив, що воля у Володимира Зеленського особисто зустрітися з лідером РФ є. Така зустріч могла б відбутися в будь-якому місці на нейтральній території.

Водночас Никифоров наголосив, що це не повинна бути зустріч заради зустрічі: на обговорення потрібно обов’язково винести питання окупації Росією частини території України.

– Контакти щодо цієї зустрічі на якомусь рівні дійсно підтримуються, але потрібно обов’язково домогтися того, щоб це найголовніше питання було винесено на порядок денний, чого РФ, звичайно, не хоче. У цьому сенсі ця зустріч залежить, за великим рахунком, від Росії: чи згодна вона говорити про те, що накоїла, і як Путін збирається це все виправляти, – підсумував Никифоров.

Зустріч Зеленського та Путіна

Наприкінці квітня цього року президент України Володимир Зеленський запропонував очільнику РФ Володимиру Путіну зустрітися в будь-якій точці Донбасу, зокрема, безпосередньо в зоні конфлікту.

Тоді ж глава держави доручив очільнику Офісу президента Андрію Єрмаку організувати зустріч з Путіним.

Згодом Володимир Зеленський пропонував організувати зустріч з Путіним у Ватикані.

5 вересня прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Путін готовий до зустрічі із Зеленським, але начебто не бачить відповідного прагнення з боку українського президента. За словами Пєскова, наразі підготовку зустрічі призупинено, оскільки українська сторона хоче підняти тему окупації Криму.

Смотрите также:  У Празі згоріла українська церква XVII століття

10 вересня на форумі YES Brainstorming Володимир Зеленський повідомив, що хоче предметної зустрічі з президентом РФ, а не декларативної.

Джерело: Телеканал Дом

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *