- Новости

Більше, ніж у США: Польща купує близько 500 пускових установок M142 HIMARS

Уряд Польщі надіслав лист-запит на закупівлю близько 500 американських високомобільних реактивних систем залпового вогню HIMARS.

Як пише Польське Радіо, відповідний документ був підписаний Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак.

Відтак, західний сусід України хоче інтегрувати ракетні артилерійські системи у польську систему управління боєм.

Видання зазначає, що перший контракт на придбання американських реактивних систем залпового вогню HIMARS був підписаний у 2019 році. Тоді в рамках міжурядової угоди Міністерство національної оборони Польщі замовило 20 систем залпового вогню HIMARS у американського оборонного гіганта Lockheed Martin.

Системи HIMARS – це сучасна зброя, яка дозволяє з високою точністю вражати об’єкти на території противника. Для цього використовуються ракети великої дальності.

Видання зазначає, що угода, підписана Польщею, передбачає 30 пакетів із шести ракет GMLRS з дальністю польоту 70 кілометрів і 30 ракет ATACMS, які призначені для знищення обраних об’єктів на відстані до 300 кілометрів.

Водночас видання Defense Express додає, що фактично йдеться про значне розширення Польщею оборонної програми Homar, в рамках якої планувалась закупівля 160 пускових установок HIMARS.

Такої кількості ракетних систем вистачить на формування понад 80 батарей, пише видання.

Defense Express зазначило, що закупівля Варшавою такої кількості американських РСЗВ зробить Польщу одним з основних операторів M142 HIMARS, бо навіть Сполучені Штати мають 375 одиниць систем залпового вогню такого типу, якщо спиратись на дані 2021 року.

Смотрите также:  Як попередити рак кишечника – лікар-ендоскопіст

Джерела: Польське Радіо, Defense Express, Mariusz Błaszczak

Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-27 04:35:44

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *