- Новости

Чергова вакцинація у Ніжинраді: медпрацівники провели роботу швидко і злагоджено


Сьогодні, 10 листопада, у малій залі Ніжинської міської ради відбулася чергова вакцинація працівників міської ради, бюджетних організацій, комунальних установ, а також усіх охочих. Щеплення проводили представники Ніжинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Бажання щепитися виявила і журналіст «УН». Тому про вакцинацію – з перших вуст.

Зранку у холі зібралося кількадесят чоловік. Серед них — чимало пенсіонерів. Ті, хто зробили щеплення, чекають ще 15 хвилин у коридорі. Так радять медпрацівники. Це задля того, щоб простежити за станом людини.

Голова ветеранської організації Ніжина Людмила Величко всіляко підбадьорює пенсіонерів, допомагає оформити інформаційну згоду — цей папірець містить основні дані про особу, яка виявила бажання щепитися, на ньому особа ставить особистий підпис.

Зрозуміло, переживають усі. Страх – ось що керує кожним, хто взагалі боїться вакцинуватися і хто все ж таки відважився на цю процедуру. У людей помітно тремтять руки, кажуть, серце готове вистрибнути з грудей.

Нервовий стан передається черзі. Не зрозуміло, хто за ким йде до зали: періодично виходить жіночка, яка керує процесом і забирає людей. Деяких – за прізвищем. Але вже через півгодини ситуація прояснюється, і все стає зрозумілим: жіночка допомагає медпрацівникам пришвидшити процес, запитує, чи людина підписала інформаційну згоду, на яку саме дозу прийшла.   

У залі працюють три медпрацівники. Роблять щеплення і дані про вакцинацію відразу заносять у базу даних. Команда медпрацівників працює дуже швидко і злагоджено. Ставлення до кожної людини – шанобливе. Сам процес щеплення триває кілька секунд. Абсолютно не боляче.

Станом на 10.00 у міській раді провакцинувався 51 житель Ніжинської громади.  У наявності – дві вакцини: «Pfizer» та «CoronaVac». Першу обрали 42 особи, другу – 9 осіб.

Смотрите также:  Україна розібралась з Бельгією і вийшла до плей-оф Євро-2021 з волейболу

Журналіст «УН» поцікавилася у начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, оборонної та мобілізаційної роботи Ніжинської міської ради Миколи Чуйка, як часто проводять вакцинацію у міській раді та чи збільшилася кількість охочих щепитися через введення у країні нових правил, пов’язаних з «червоною» зоною.

«Вакцинація проводиться щотижня — у вівторок або у середу. В середньому щодня щеплення отримують 500-600  жителів Ніжинської громади. Саме у міській раді вакцинуються до 100 осіб щотижня», — пояснив Микола Андрійович.

З його слів, наразі потік охочих трішки зменшився. Але це пов’язано не з відсутністю бажання вакцинуватися, а через те, що переважна більшість жителів Ніжинської громади вже вакцинована.  

Як повідомила у минулий понеділок, 8 листопада, на щотижневій апаратній нараді при міському голові керівник Ніжинського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Оксана Калініченко, з початку лютого щеплення отримали 45 667 осіб, тобто 82% населення Ніжинської громади.  Це найкращий показник у Чернігівській області.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *