- Новости

Дитячий санаторій «Дружба» тепер не на балансі у лікарні: чи залишать заклад дітям?

Дитячий санаторій «Дружба» тепер не на балансі у лікарні: чи залишать заклад дітям?

Члени виконавчого комітету погодили проєкт рішення, відповідно до якого дитячий санаторій «Дружба» на Подусівці, заберуть у Чернігівської міської лікарні №2.

На передачу майна відділення дитячого оздоровлення санаторного типу «Дружба» погодилися в управлінні охорони здоров’я та у Чернігівській міській лікарні №2, на балансі якої перебуває весь комплекс споруд санаторію.

За словами керівника лікарні Владислава Кухаря, наразі послуги, які надавалися у «Дружбі», не входять до переліку медичних послуг, за якими лікарня отримує кошти від Національної служби здоров’я.

Тож все майно санаторію передадуть до 1 січня 2022 року на баланс управління молоді та спорту – в управління позашкільного навчального закладу «Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання».

Що зараз у «Дружбі»

Це лазня, медпункт-ізолятор, їдальня, клуб, льох, дві комори, басейн, 16 будиночків, дві вбиральні, дві альтанки, столярний цех, а також паркан за асфальтом та інші речі (водонагрівачі, лавки, відра сокири, вогнегасники, мийки сейф тощо).

Дитячий санаторій «Дружба» тепер не на балансі у лікарні: чи залишать заклад дітям?

Будівлі переважно 1963 року. Новіші споруди – басейн (1990 рік), вбиральні (1987), альтанки (1990) та один із будиночків (1989).

Усе це майно оцінено у 278 тисячі гривень (залишкова вартість) або за нинішнім курсом – трохи більше 10 тисяч доларів.

Обіцяють не продавати і лишити для дітей

«Це буде лишатися дитячий табір. Не буде перепрофілюватися чи продаватися»,– пообіцяв міський голова Владислав Атрошенко. – «Просто ці функції притаманні більше управлінню молоді і спорту, ніж охороні здоров’я».

У свою чергу начальник управління молоді спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля запевнив, що територію «Дружби» планується використовувати саме для виховної роботи з дітьми.

«Як санаторний заклад табір буде складно заново відкрити, але ми плануємо заходи влітку на канікули. А далі якщо буде нагальна потреба у міста – як табір відпочинку дітей. Але для цього потрібно буде вкладати кошти», – сказав Андрій Дериземля і додав, що у попередні роки в санаторії уже були певні труднощі з дотриманням пожежної безпеки.

Смотрите также:  ВНО по иностранным языкам: накануне тестирования

Дитячий санаторій «Дружба» тепер не на балансі у лікарні: чи залишать заклад дітям?

Додаткове фінансування

Поки що в управлінні розраховують на додаткові 8,8 мільйонів гривень на те, аби провести на території невідкладні роботи. Виконком уже узгодив збільшення фінансування програми «Місто Чернігів – дружнє до сім’ї та дітей». Якщо депутати сесії погодяться, то у 2022 році буде додатково виділено 4,3 мільйони гривень, а у 2023-му – ще 4,5 мільйони гривень.

У попередні роки у таборі протягом трьох змін під час літніх канікул могли відпочити близько 500 дітей із числа найменш соціально захищених (сироти, позбавлені батьківського піклування тощо).

З міського бюджету на його утримання і роботу вибілялося більше 2 мільйонів гривень. У тому числі – на лікування, 5-разове харчування та утримання штату з кількох десятків працівників.

Джерело — 0462.ua

Фото — ілюстративне.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
13.11.2021

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *