- Новости

Кілки, що тримають дерева у Ніжині – не дрова для мешканців!

Молоді саджанці різних дерев та кущів, що так старанно були висаджені квітникарями та працівниками дільниці утримання парків і скверів, ще не досить добре закріплені у ґрунті. Для захисту від пошкодження сильними вітрами і негодою, дерева слід завжди підв’язувати до одного або декількох кілочків. По вулицям Набережна, Незалежності, Корчагіна, Шевченка, а також у парках і скверах міста, працівниками комунального підприємства “Виробниче управління комунального господарства” проведено анкерування, що іншими словами називається фіксацією рослин молодих саджанців дерев та кущів.

“Такий вид робіт,” – пояснює фахівчиня з ландшафтного дизайну КП «ВУКГ» Наталія Довгаль – “є вкрай необхідним, щоб забезпечити рослинам гарне формування, захист від сильного вітру та негоди, швидке зростання, а також отримання поживних речовин. Якщо ж коренева система не міцно прикріплена до землі, то перераховане не буде забезпечене в повній мірі.”

І все то добре, але у Ніжині знаходяться деякі городяни, які цього зовсім не розуміють і вважають, що комунальники ” Виробничого управління комунального господарства” просто повбивали кілки у землю, щоб вони вночі чи вдень повиймали їх та використали як дрова для опалення власного будинку. Крім того, знаходяться певні мешканці, які просто не можуть змиритись з тим, щоб щось робилось гарне чи корисне для міста та людей, і просто знищують все, що заважає їх затуманеній хворій свідомості та знаходять застосунок своїй активній енергії.

Анкерування над землею з використанням одного або кількох кілочків та підв’язок – є найпоширенішим способом зберегти та захистити рослини, що належать всій ніжинській громаді. Такі конструкції повинні залишатись на місці протягом 3-5 років, поки дерево саме не вкорениться за допомогою стабілізуючого коріння, і тільки потім кілочки та підв’язки прибирають. Але чи “витримають” кілки атаки вандалів чи крадіїв, питання скоріш риторичне…

З цього приводу, хочемо звернутись до кожного мешканця Ніжина. Шановні! Ніжин – це наш спільний дім, Батьківщина, рідне місто. Давайте разом берегти, охороняти та піклуватись про те гарне, що робиться для краси та розвитку міста. Просимо Вас не зволікати, якщо бачите прояви вандалізму, не керуватися висловом «Моя хата скраю – нічого не знаю»,  а швидко реагувати на них самим та оперативно повідомляти правоохоронні органи! Тільки так можна зупинити варварство та руйнування міста. Любіть своє рідне місто, бережіть його та поважайте!

Смотрите также:  Глава держави започатковує соціальний проєкт «Активні парки – локації здорової України»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *