- Новости

Науковці встановили причину виникнення тромбозу після вакцинації AstraZeneca та Johnson

Обидві вакцини від коронавірусу компаній AstraZeneca і Johnson&Johnson можуть призводити до утворення тромбів через те, що вони направляють спайковий білок прямо в ядро клітини, де частини білка розщеплюються і створюють мутації.

Ці версії білка не можуть викликати появу імунітету, замість цього вони провокують появу тромбів у однієї людини зі 100 тис. Про це повідомив професор Франкфуртського університету імені Йоганна Вольфганга Гете Рольфа Маршалека, який керував дослідженням.

– Коли ці вірусні гени знаходяться в ядрі, вони можуть створити деякі проблеми, — зазначив науковець.

Водночас дослідники наголосили, що мРНК-вакцини, такі як препарати компаній Pfizer і Moderna, доставляють генетичний матеріал білка в клітинну рідину, а не в ядро.

Професор вважає, що розробники вакцин AstraZeneca і Johnson&Johnson можуть виправити ситуацію, якщо допрацюють свої препарати та виключивши цей побічний ефект. Компанія Johnson & Johnson вже зв’язалася з лабораторією професора і попросила надати відповідні рекомендації та розглядає можливість внесення корективів у вакцину для запобігання розщеплення.

Водночас у Європейській агенції з лікарських засобів вважають, що вакцина від коронавірусу AstraZeneca викликає тромбоз дуже рідко. Користь препарату продовжує перевищувати ризики. Вакцина запобігає госпіталізаціям, складному перебігу Covid-19 та смерті.

Джерело: Financial Times

Смотрите также:  Друга в Україні: у Києві проведуть неродинну операцію з пересадки кісткового мозку

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *