- Новости

Позиція Чернігівської ОДА щодо акції Смолинського торфозаводу

Позиція Чернігівської ОДА щодо акції Смолинського торфозаводу

Державне підприємство «Чернігівторф» та його філії – Ірванцівський та Смолинський торфозаводи є державним підприємством, яке входить до структури концерну «Укрторф».

Чернігівська облдержадміністрація не управляє даним підприємством та не має повноважень щодо призначення або звільнення його керівників, йдеться у повідомленні на сайті.

При цьому враховуючи, що підприємство знаходиться у Чернігівській області, дає роботу кільком десяткам працівників, ОДА протягом останнього року (фактично з лютого цього року) намагалась сприяти пошуку компромісів та взаєморозуміння між ДП «Чернігівторф» та Ірванцівським і Смолинським торфозаводами.

«За дорученням Голови я, як профільний заступник голови ОДА, неодноразово брав участь у спільних засіданнях комісій, робочих груп, які проводились на вимогу керівництва Смолинського торфозаводу. Неодноразово зустрічався  з директором заводу Валентиною Огієнко та головою профспілки Андрієм Страховим. Врешті після детального вивчення ситуації, ми спільно з представниками обласної ради прийшли до висновку щодо зміни керівництва «Чернігівторфу». У червні 2020 року відповідний лист за моїм підписом та за підписом заступника голови Чернігівської обласної ради Арсена Дідура був направлений до концерну «Укрторф», – заявив Олександр Савченко.

Позиція Чернігівської ОДА щодо акції Смолинського торфозаводу

За словами Олександра Савченка,ОДА допомагала Смолинському торфозаводу, приміром, у червні цього року щодо відстрочки відключення заводу за борги за споживання електроенергії.

Також на прохання керівництва Ірванцівського та Смолинського торфозаводів Чернігівська ОДА сприяла вирішенню на користь заводів проблеми обмеження господарської діяльності заводів, коли у ДП «Чернігівторф» планували запровадити додаткові вимоги щодо підпису фінансових документів.

«Після зустрічі з керівництвом заводів 27 липня цього року на їх прохання голова ОДА Андрій Прокопенко звернувся до очільниці Міністерства енергетики України Ольги Буславець з пропозицією щодо надання заводам статусу окремих юридичних осіб», – повідомив Олександр Савченко.

Смотрите также:  Наступна партія вакцини від COVAX очікується з 7 червня – МОЗ

Позиція Чернігівської ОДА щодо акції Смолинського торфозаводу

Керівництво Смолинського торфозаводу повинно неухильно дотримуватись чинного законодавства України. Зокрема, щодо сплати податків, ведення належного бухгалтерського обліку, допуску на підприємство перевірок, в тому числі для встановлення фактичних об’ємів видобутого торфу.

Нині розслідується ряд кримінальних справ, в тому числі за ознаками кримінальних злочинів передбачених ст. 364 “Зловживання владою або службовим становищем”, ст. 191 “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”, ст. 367 “Службова недбалість” та іншими Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, вчора 31 липня, під стінами ОДА зібрався мітинг. На протест утретє з початку року вийшли торфовидобувники Чернігівщини.

«Людина з абсолютною відсутністю державницького мислення», – так охарактеризував голову ОДА Андрія Прокопенка журналіст газети «Чернігівщина» Віталій Назаренко.

За його словами протестувальники бажають зміни керівництва державного підприємства, однак облдержадміністрація ігнорує проблемне питання.

У підсумку акції – голові ОДА Андрію Прокопенку винесли резолюцію недовіри.

Профспілки звертатимуться до обласної ради, чи гаранта тристороннього меморандуму, про скликання позачергової сесії та винесення недовіри Прокопенку.

7 вересня, в день візиту Президента Зеленського, під стінами Чернігівської ОДА збереться чисельніший мітинг.

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
01.09.2020

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *