- Новости

Продовження карантину: Що зміниться для українців та іноземців

Кабмін заборонив роботу нічних клубів та дискотек, а іноземці не зможуть в’їхати до України щонайменше до 28 вересня

 

В Україні сьогодні Кабмін вкотре продовжив карантин – цього разу на два місяці, до 31 жовтня. Уряд не обмежився лише масками та соціальною дистанцією – з’явилося багато нових заходів безпеки. Що варто знати українцям про нові правила карантину та інші обмеження, читайте далі.

Джерело: www.112.ua

Нові обмеження

Так, міністр охорони здоров’я Максим Степанов на засіданні Кабміну зауважив, що документ передбачає посилення низки обмежувальних заходів. Причина – різке зростанням кількості випадків зараження коронавірусом.

Також посилюються обмежувальні заходи на території регіонів.

Що змінилося? У регіонах із “зеленим” рівнем епідемічної небезпеки заборонили:

 • проведення дискотек;
 • роботу нічних клубів;
 • діяльність закладів громадського харчування з організації дозвілля;
 • проведення концертів (крім тих, що проводяться закладами культури, для яких концертна діяльність протягом останнього року є основним видом діяльності).

 

До того ж документ дає право органам місцевого самоврядування на доступ до даних “Дій вдома” — для контролю осіб на самоізоляції, обсервації та порушників карантину.

Це означає, що тепер ці обмеження діятимуть у всіх регіонах незалежно від кольору рівня епідемічної небезпеки. Адже до кожного з рівнів додаються обмеження “зеленої” зони та всіх попередніх рівнів.

Поділ країни на кольорові зони буде актуальним щонайменше до 1 листопада. Таким чином, діють попередні обмеження (різні для кожної із зон), і до них додалися нові, які сьогодні ухвалив Кабмін.

Нагадаємо умови карантину в чотирьох зонах:

У “зеленій” зоні діють такі правила: маски в громадських місцях, масові заходи не більше 1 особи на 5 кв. м, заповненість залів у кінотеатрах і театрах не більше 50%, перевезення пасажирів у громадському транспорті за кількістю місць для сидіння.

Смотрите также:  Помпео: Китай занимается тем, что не приносит пользы украинскому народу

До них додано запроваджені сьогодні Кабміном обмеження.

У “жовтій” зоні діють обмеження “зеленої” зони та додаткові: заборона відвідування закладів соціального захисту, в яких перебувають люди літнього віку, окрім тих, які надають “кризові” послуги.

У “помаранчевій” зоні діють обмеженння двох попередніх зон та свої: заборонена робота гостелів, турбаз тощо (окрім готелів), розважальних закладів, ресторанів у нічний час, планових госпіталізацій до лікарень, роботи спортзалів, фітнес-центрів, закладів культури, приймання нових змін у дитячі табори, обмеження для масових заходів: 1 людина на 20 кв. м.

У “червоній” зоні додаються обмеження попередніх зон та нові: заборона роботи громадського транспорту, відвідування шкіл, університетів тощо, діяльності ТРЦ, кафе і ресторанів.

Також на всій території України до 31 жовтня включно продовжується дія режиму надзвичайної ситуації.

Закриття кордонів для іноземців

Ще одне нововведення – Україні забороняє в’їзд для більшості іноземців та осіб без громадянства. Кордони буде закрито з 00:00 29 серпня до 00:00 28 вересня.

За словами голови МВС Арсена Авакова, такий захід покликаний запобігти міграції коноронавірусу в Україні з-за кордону та не допустити на території країни “другу хвилю” Covid-19.

У цій постанові є винятки:

 • Особи, які прямують транзитом.
 • Студенти.
 • Особи, які проходять службу в ЗСУ.
 • Іноземці з посвідкою на постійне проживання.
 • Біженці або особи, які потребують додаткового захисту.
 • Дипломати.
 • Члени екіпажів на транспорті.
 • Інструктори Збройних сил держав – членів НАТО та держав – учасниць програми НАТО “Партнерство заради миру”, які беруть участь у заходах підготовки підрозділів ЗСУ або прибувають на запрошення Міноборони.
 • Діячі культури, що прибувають за запрошенням разом із супроводжувальною особою.
 • Учасники спортивних змагань на території України.
 • Особи, що здійснюють перевезення стовбурових клітин для трансплантації, які прибувають до закладів охорони здоров’я України.
Смотрите также:  Главные новости 25 января: новые записи из кабинета Трубы и суета вокруг Суркова

Також нардеп від “Євросолідарності” Олексій Гончаренко додав, що заборона на в’їзд не поширюватиметься на громадян Білорусі.

“Також виняток зробили для громадян Білорусі, які через протести у країні та дії режиму диктатора Лукашенка захочуть приїхати до України”, – заявив Гончаренко.

Якщо білорусам у Кабміні пішли назустріч, то є також ті, кому постанова зруйнує чимало планів. Це, зокрема, хасиди, які щороку приїздять до Умані в Черкаській обл. на святкування єврейського Нового року – Рош Гашана. Цьогоріч свято триває з 18 по 20 вересня.

 

Мер Умані Олександр Цебрій раніше навіть заявляв, що готовий перекривати дороги для того, щоб не допустити приїзду паломників через ситуацію з коронавірусом. Також не допустити паломництва закликало навіть МОЗ Ізраїлю, бо присутність 30 тис. осіб на маленькій території призведе до хвилі заражень.

Відновлення роботи КПВВ на межі з Кримом

Українцям також варто враховувати зміни в роботі КПВВ на адмінмежі з анексованим Кримом. У ніч проти суботи, 29 серпня, стане нечинним розпорядження про припинення роботи КПВВ на межі з півостровом.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим повідомило, що згідно з рішенням Кабміну від 26 серпня, починаючи з 00:00 29 серпня припиняє дію розпорядження № 979, яке обмежувало в’їзд.

При цьому в представництві анонсували оприлюднення подальшого порядку перетинання адмінмежі з Автономною Республікою Крим у четвер, 27 серпня.

Джерело: www.112.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *