- Новости

Роки дезінформації РФ: родичі жертв MH17 хочуть почути у вироку суду про роль Росії

Родичі жертв катастрофи літака рейсу MH17, який у 2014 році був збитий над Донбасом, хочуть почути у вироку суду про роль Росії в цій трагедії.

Так, сьогодні в Нідерландах у судовому комплексі Схіпхол продовжилися слухання у справі про збиття літака. Слово знову надали родичам загиблих.

Зокрема, виступив громадянин Нідерландів, голова Фонду жертв катастрофи Піт Плуг, який втратив у трагедії свого брата, невістку та племінника.

За словами чоловіка, родичі загиблих сподіваються, що суд у своєму вироку чітко окреслить роль Росії у катастрофі MH17.

– Ми хочемо знати, що сталося, чому це сталося і хто несе відповідальність. Від людини, що натиснула кнопку пуску, до самої верхівки. Можливо, до Кремля, – зазначив Піт Плуг.

Він додав, що під час попередніх слухань обвинувачення розповіло про ситуацію на сході України в 2014 році, коли був збитий літак, ракетну систему Бук, яка була використана, а також про чотирьох підозрюваних у цій справі. Однак не було сказано про інших осіб, які можуть бути причетні до трагедії.

– Ми знаємо досить багато про чотирьох обвинувачених, але ми не знаємо про тих, хто винен у трагедії з боку Росії. Я сподіваюся, що у вироку суд вкаже, що це була за система, якою була роль Росії, що вона робила на сході України. Це дуже важливо для родичів, – наголосив Піт Плуг.

За його словами, роль Росії у збитті MH17 важливо встановити, щоб подібних катастроф, коли проти цивільних літаків застосовують зброю, не було в майбутньому. Для прикладу чоловік навів катастрофу українського літака, який був збитий в Ірані минулого року.

– Зрештою, минулого року в Ірані ми всі бачили, як легко повторюються подібні події. Якщо уряд де-небудь проявляє таку безпечність у використанні смертоносної зброї, вона не повинна залишатися безкарною, – переконаний Піт Плуг.

Крім того, він нагадав, що Росія перешкоджає слідству в справі MH17 та ігнорує запити щодо допиту свідків.

– Ставлення Росії можна охарактеризувати одним словом: підле. Роки дезінформації, альтернативні теорії, заперечення, спотворення і відмова визнати відповідальність, відмова від співпраці в розслідуванні і кримінальному процесі… Вони навіть зайшли так далеко, що заявили, що Україна винна в катастрофі MH17, тому що не закрила повітряний простір. Схоже, що російський уряд вважає, що якщо ви не вирішите закрити свій повітряний простір вище 10 000 метрів, то ви даєте карт-бланш кому завгодно збивати цивільні літаки, – зазначив Піт Плуг.

Катастрофа MH17

Пасажирський літак Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, який виконував рейс MH17 з Амстердама в Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року над Донбасом. На борту лайнера знаходилися 283 пасажири та 15 членів екіпажу. Ніхто не вижив.

Смотрите также:  Лісівник з Чернігівщини став головою Державного агентства лісових ресурсів України

У червні 2019 року були оприлюднені імена чотирьох підозрюваних у справі про збиття літака рейсу MH17. Це троє громадян Росії (Ігор Гіркін, Сергій Дубинський та Олег Пулатов) та українець Леонід Харченко.

У червні цього року на одному із засідань у цій справі обвинувачення представило додаткові дані. Ключовим моментом стало те, що жодних українських військових літаків, здатних збити Boeing 777, в районі його падіння не було.

Тим часом адвокатам, які представляють на судовому процесі у Нідерландах родичів загиблих пасажирів, запропонували додаткові заходи безпеки через залякування та стеження.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *