- Новости

Сільрада на Чернігівщині переплатила за газ більше 100 тисяч гривень

Сільрада на Чернігівщині переплатила за газ більше 100 тисяч гривень

Органами прокуратури області проводиться системна робота, спрямована на недопущення фактів порушення інтересів держави при здійсненні закупівель за бюджетні кошти. З метою поновлення інтересів держави прокуратурою вживаються заходи представницького реагування.

Зокрема, рішенням Господарського суду Чернігівської області задоволено позов в інтересах держави в особі Північного офісу Держаудитслужби України, Кіптівської сільської ради про стягнення з постачальника газового палива       102 тис. грн. за недопоставлений товар, яке постановою Північного апеляційного Господарського суду залишено без змін.

З’ясовано, що суб`єкт господарювання, не маючи на те законних підстав, у порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» підвищив ціну на газ на 46 %, внаслідок чого з місцевого бюджету зайво сплачено  102 тис грн. за недопоставлений товар.

Укладення таких додаткових угод щодо зміни ціни на товар (зменшення) за відсутності підстав для цього, визначених Законом, спотворює результати торгів та нівелює економію, яку було отримано під час підписання договору. Можливість зміни ціни договору внаслідок недобросовісних дій сторони договору робить результат закупівлі невизначеним та тягне за собою неефективне використання бюджетних коштів, що є прямим порушенням принципів процедури закупівлі, визначених преамбулою та ст. 3 Закону України «Про публічні закупівлі».

Пресслужба Чернігівської обласної прокуратури

12.11.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Смотрите также:  Друга хвиля Covid-19: скільки осіб захворіли за добу

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *