- Новости

Сімейна медицина на Чернігівщині: 88% жителів області обрали сімейного лікаря

Сімейна медицина на Чернігівщині: 88% жителів області обрали сімейного лікаря

Пацієнти все частіше звертаються до свого лікаря первинки, щоб вакцинуватися, вилікувати кашель чи вирішити адміністративні питання.

У Чернігівській області працює 595 лікарів первинної допомоги: це сімейні лікарі, терапевти та педіатри. Із них 12 мають свою приватну практику.

Отримати медичну допомогу на первинній ланці можна у 51 медзакладі області.

Загалом понад 860 тисяч жителів Чернігівської області вже обрали свого лікаря та уклали з ним декларацію. З лікарями-ФОП декларацію уклали 15,4 тисяч пацієнтів. У приватних центрах сімейного лікаря, терапевта та педіатра обрали 9,6 тисяч жителів області. Всі послуги приватників, які мають договір з НСЗУ, безоплатні для пацієнта.

Перелік безоплатних послуг, які надають сімейні лікарі, терапевти та педіатри чітко визначений і включає: консультації з метою профілактики та контролю основних захворювань, базові дослідження та аналізи, вакцинацію згідно календаря щеплень, створення електронних рецептів на “Доступні ліки”, інсулін та електронних направлень на проведення досліджень чи лікування та ін.

Навантаження на лікарів первинної медичної допомоги велике. Тільки у 2021 році лікарі первинки в Чернігівській області:

  • виписали понад 1 млн направлень;
  • обстежили 373 тисячі пацієнтів;
  • створили понад 340 тисяч електронних рецептів на “Доступні ліки” пацієнтам із хронічними захворюваннями.

“Ми вже звикли звертатися до лікарів первинки із дуже широким колом питань: від скарг на здоров’я і профілактики хвороб до виписування довідок, направлень та рецептів. І це правильно, саме такими мають бути відносини з сімейним лікарем. Але зараз лікарі стикнулися з викликом: напливом пацієнтів із COVID-19 і масштабною вакцинальною кампанією. У них все менше часу, який вони можуть приділити кожному пацієнту. Тому ми б радили звертатися до лікарів лише з питаннями здоров’я. А з довідковою інформацією вам допоможе реєстратура медичного закладу та контакт-центри органів влади.

COVID-сертифікат також можна згенерувати самостійно, якщо у вас є комп’ютер або смартфон, треба лише зареєструватися в “Дії”. Закликаємо допомогти своїм лікарям, використовуючи їхній час раціонально”, — каже директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.

За даними електронної системи охорони здоров’я, за останні три місяці найпопулярнішими причинами звернень до лікарів первинної ланки є питання імунізації, кашель, потреба у профілактиці певних захворювань та адміністративні процедури.

Смотрите также:  Шарлиз Терон призналась, с каким голливудским красавцем имела конфликт на съемках

Загалом у 2021 році НСЗУ уклала договори із понад 2200 надавачами первинної меддопомоги по всій країні та виплатила їм 16,7 млрд грн за надання допомоги пацієнтам. Понад 78% українців уклали декларацію з лікарями, які надають первинну медичну допомогу. А це —  32 млн 528 тисяч громадян.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

11.11.2021
Джерело: ЧЕLINE. Новини Чернігова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *