- Новости

Травень комунальний: Ніжин повинен бути гарним та охайним!

Оскільки справжня весна цьогоріч забарилася, традиційні роботи з озеленення парків, скверів та громадських клумб у квітні довелося перенести. Початок травня приніс довгоочікуване тепло. Таким чином, роботи у ніжинських комунальників суттєво додалося.

Сьогодні, 2 травня, команда озеленювачів КП «Виробниче управління комунального господарства» під керівництвом Ярослава Білана і Наталі Довгаль працювала відразу на кількох локаціях: біля виконкому, пам’ятного знаку Небесної Сотні, у скверах Гоголя і Марії Заньковецької. У кожного – своє завдання.

Біля виконкому комунальники посіяли траву. Ту, що вже зійшла, чоловіки покосили. Підсадили гортензії. Підготували добрива для внесення у ґрунт.

Клумби біля пам’ятного знаку Небесної Сотні, нарешті, вже не такі вологі. Велася підготовка під посадку квітів.

У сквері Гоголя дівчата прибрали сміття та гілля. Коли птахи в’ють гнізда, то на землю падає чимало гілочок. Комунальники не втомлюються виконувати цю роботу щодня. З місяця в місяць. З року в рік.

У сквері Марії Заньковецької озеленювачі займалися благоустроєм міксбордерів. Зазвичай це острівці, де зібрані докупи багаторічні та однорічні трав’янисті рослини, квіти, чагарники і навіть невеликі дерева. Таких острівців у сквері чотири. Комунальники тільки-но розпочали над ними роботу.

Фахівець з ландшафтного дизайну Н. Довгаль похизувалася рівнесенькими кущиками бірючини звичайної, висадженими навкруги пам’ятника Марії Заньковецькій. Кілька років тому їх подарував місту один з ніжинських благодійників. Тоді вони були ще зовсім маленькими. Нині вони суттєво підросли і вже змикаються один з одним, утворюючи не велику, але густу зелену стіну. Ці кущики також потребують певного догляду.

Милують око висаджені біля міського Будинку культури клумби з тюльпанами. Скільки їх тут? Фахівець каже, що сотні зо три. Краса, та й годі!

Смотрите также:  ЄС може скликати міжнародний трибунал для Лукашенка та його соратників

У парку Лисянського розцвіла магнолія. Деревце ще маленьке, випустило лише кілька квіточок, але вже стало місцевою «родзинкою». Ніжинці протоптали до нього стежинку. А хтось вже і квіточку разом із гілочкою зламав напам’ять. Не втримався.

На жаль, це не єдиний прикрий інцидент, який зафіксували ніжинські озеленювачі. На клумбах біля пам’ятного знаку жертвам Голодомору вже зникли кілька рослин. Отже, сезон пошкоджень громадського майна відкрито. На жаль, деякі люди не міняються.

Але комунальники продовжують власноруч створювати красу для ніжинців. Мріють посадити багато квітів, кущів, чагарників.  

Дивишся на цю красу і забуваєш про війну, яка, на жаль, ще не закінчилася. Так вже хочеться тієї Перемоги! Щоб навкруги буяли квіти, щоб небо завжди було блакитним, щоб сміялися діти… Щоб ми просто жили і насолоджувалися цією весною і життям.

Автор: журналіст сайту «УН» Валентина Савчук

Фото автора

Джерело: uezd.com.ua
2022-05-02 23:16:05

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *