- Новости

Заради рекорду ніжинка Віталіна Скороход не спала 29 годин


21-22 жовтня в Ніжинському державному університеті імені Миколи Гоголя читали твори того самого Гоголя. Добу. Без перерви. І без тепла (опалення в Ніжині увімкнули пізніше). Встановили цим самим рекорд України.

— Добу читання творів Гоголя ми вже проводили у 2019 році, але тоді не подавали заявку на рекорд, — розповідає Віталіна Скороход, начальниця соціально-гуманітарного підрозділу університету та організаторка читань.— Цього разу захід приурочили 200-річчю початку навчання Миколи Гоголя в тодішній Ніжинській гімназії вищих наук. У читаннях взяли участь 126 чоловік. Вони всі самі подавали заявки на участь у марафоні. І дорослі, і діти від 10 років. Серед читців були: поет Леонід Горлач, учений-філолог Олександр Забарний, ректор університету Олександр Самойленко, міський голова Ніжина Олександр Кодола. Кожен читав по 10-15 хвилин, змінюючи один одного. Була трансляція наживо на нашому ютуб-каналі. За цією трансляцією і спостерігали представники Книги рекордів України.

— Уночі не було страшно?

— Дійство проходило в нашій гоголівській аудиторії. Щоб присутні були в безпеці, вхідні двері корпусу зачинили на ключ.

— Із чого починали і скільки встигли перечитати за 24 години?

Стартували із «Сорочинського ярмарку», — пригадує Віталіна Іванівна, — усього встигли озвучити 17 творів. Усі — у якісному українському перекладі. Уже перед ранком перейшли до «Мертвих душ». Але прочитати повністю не встигли.

— Спати не хотілося?

— Був такий запал, адреналін, прекрасна атмосфера, що, наприклад, я не спала 29 годин і не відчувала того.


Ректор Ніжинського університету Олександр Самойленко читає Гоголя


Гоголь, який сидить у куту і слухає

Газета «ВісникЧ» №44 (1851) від 4 листопада 2021, Вікторія Товстоног

gorod.cn.ua

Смотрите также:  Burning Man 2020 стартував онлайн: все ті ж танці, семінари та блукання

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *