- Новости

Зеленський: Російське командування готується до нових масштабних втрат

Російське військове командування готується до нових масштабних втрат своєї живої сили та техніки в Україні.

Про це президент України Володимир Зеленський повідомив під час вечірнього звернення 30 квітня.

Володимир Зеленський привітав прикордонників України, які боронять рубежі держави ще з 2014 року та були першими, хто зустрів ворога.

Президент України також частину своєї промови виголосив російською.

– Нам відомо, що російське командування готується до нових масштабних втрат. У ті підрозділи, склад яких був майже повністю знищений чи суттєво послаблений набирають нових людей. Зі слабкою мотивацією, зі слабким бойовим досвідом – вони просто хочуть набрати необхідну кількість, щоб можна було кинути у наступ і ці підрозділи, – сказав він.

За його словами, російське командування прекрасно розуміє, що найближчим часом будуть вбиті ще тисячі російських солдатів, а тисячі будуть ранені.

– Але навіщо це російським солдатам? Навіщо це російським рідним? Російські командири брешуть своїм солдатам, коли кажуть, що їх чекає хоч якась серйозна відповідальність за відмову воювати і при цьому не розповідають про підготовку російською армією додаткових рефрижераторів для зберігання трупів. Не розповідають які планові втрати очікуються у генералів. Кожен російський солдат може врятувати своє життя. Але краще вижити в Росії, аніж втратити життя на нашій землі, – сказав Володимир Зеленський.

Президент нагадав, що українські Збройні сили знищили вже понад тисячу російських танків, майже 200 літаків та 2,5 тис. бойових машин.

– Звісно, в окупантів ще є техніка у запасах. Так, у них ще залишаються ракет для ударів по нашій землі. Але ця війна послабила Росію так, що вони змушені планувати навіть меншу кількість військової техніки для участі в параді в Москві, – сказав президент.

Водночас президент розповів, що окупанти завдали ударів по Дніпропетровщині та Одесі, в результаті чого було знищено злітну смугу одеського аеропорту.

Смотрите также:  На Чернігівщині «спіймали» майже 2,5 тисячі нетверезих водіїв протягом 2020 року

Президент Зеленський заявив, що Україна найближчим часом очікує нафтові обмеження проти Росії. Він наголосив, що справедливим обмеженням російської нафти будуть будь-які спроби обійти продаж енергоносіїв через так звані нафтові суміші.

– Якщо будь-яка компанія буде допомагати торгувати Росії, то вона так само повинна отримати санкції. Будь-яке спонсорство в інтересах російської воєнно-терористичної машини має припинитись, – сказав президент.

Він розповів про свою розмову з президентом Франції Еммануелем Макроном, британським прем’єром Борисом Джонсоном та президентом Швейцарії Ігнаціо Кассіс.


Президент також відзвітував про процес відновлення на деокупованих територій: відновлення доріг, будівель, розмінування вибухових предметів тощо.

– Ще потрібно воювати та направляти всі сили, щоб вигнати окупантів. І ми це зробимо, Україна буде вільною. Будуть звільнені і Херсон, і Нова Каховка, Бердянськ, Мелітополь, Дніпрорудний та всі інші тимчасово окуповані міста та громади, де окупанти зображають з себе господарів. Український прапор повернеться усюди, де він має бути по праву, повернеться разом із нормальним життям, яке Росія не може забезпечити навіть на своїй території, – сказав Володимир Зеленський.

Він також повідомив про підписання указу про нагородження 133 нацгвардійця, з яких одинадцять – посмертно.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2022-05-01 02:54:43

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *