- Новости

Зникає течія, місцями пересихає: як врятувати річку Остер. Відео


Зникає течія, а місцями пересихає. Вісім з 15 шлюзів на одній з найбільших приток Десни – річці Остер потребують капітального ремонту. Про це Суспільному повідомив начальник Деснянського басейнового управління водних ресурсів Олександр Рибалко.

Протяжність Остра близько 200 кілометрів. Його живлять 65 малих річок і струмків. У радянські часи русло річки випрямили. Зробили з нього магістральний канал та встановили шлюзи. Вони мають регулювати рівень води в Острі. Один з таких біля Махнівки, що вище за течією від Переяслівки, оглядають представники басейного управління, екоінспекції та Плисківської територіальної громади.

«Тут створена своєрідна екосистема.Зі своїми мешканцями і водним світом. Це ж землі, які час від часу горять торфовища. Зараз навіть ТЕБ та НС обласна вона навіть не давала ніякого наказу про те, що знімається пожежонебезпечний період», – говорить начальник Деснянського басейнового управління водних ресурсів Олександр Рибалко.

Зникає течія, місцями пересихає: як врятувати річку ОстерФОТО: Суспільне Чернігів

Олександр Рибалко

На ділянках нижче торфовища також є. Обвідний канал Остра неподалік від шлюзу. Ним залишки води з луків течуть в Остер. Але труба воду не пропускає. Натомість затоплюються земельні ділянки селян. Микола Семенченко приватний підприємець. Має свої чотири гектари землі, в оренду взяв ще 20. Навесні ділянки затопило.

Зникає течія, місцями пересихає: як врятувати річку ОстерФОТО: Суспільне Чернігів

Зникає течія, місцями пересихає: як врятувати річку Остер

«У Чернігів, у Борзну їздив неодноразово. Кажуть, що будуть вирішувати з місцевою владою. Мені відповіді ніякої немає до сьогоднішнього дня. Боротися почав з весни, коли не посіяв нічого. Бо воно ж буде продовжуватися рік у рік таке. Навіщо я буду податки платити, за що?», – пояснює приватний підприємець (житель села Махнівка) Микола Семенченко приватний підприємець.

Олександр Рибалко каже, обвідний канал не є об’єктом басейного управління. За словами голови Плисківської сільської ради Марини Вірко, це власність держави.

«Рада не може зараз здійснювати абсолютно ніякий контроль, так як це державна власність, а по-друге у нас немає працівників фахових, які б могли дати оцінку, що відбувається. Направили листи до генеральної прокуратури, в національну поліцію і держводагенство, для того щоб вони проконтролювали, що дійсно тут відбувається».

Відновити рівень води в Острі можливо, каже Олександр Рибалко.

Смотрите также:  Бив ножем у горло і живіт: в Кураховому чоловік зарізав 3-річну доньку

«При правильному регулюванні можливо Остер наповнити і в подальшому підтримати нормальну водогосподарську обстановку. Є державна програма п’ятдесята, яка передбачає при виділенні коштів будуть відремонтовані шлюзи, прочищений цей канал від надлишкової рослинності. З 15, мабуть, вісім недостатньо функціонують, потрібен капітальний ремонт».

Скільки коштуватиме ремонт Олександр не знає, каже, щоб визначити суму треба написати техніко-економічне обґрунтування, потім розробити проектну документацію. Ці гроші просять передбачити у держбюджеті на наступний рік.

Що з цього приводу думають жителі міста Ніжина – у сюжеті:

suspilne.media

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *